Adela Popescu și Radu Vâlcan formează un cuplu de mai bine de 10 ani și au împreună trei băieți. Nu de puține ori, vedeta a fost întrebată dacă nu se teme că soțul ei, prezentatorul emisiunii Insula Iubirii, ar putea fi „furat” de o altă femeie. Recent, Adela a oferit câteva detalii neașteptate despre viața de familie și despre adevărata pasiune a soțului ei.
Un tată devotat, dincolo de imaginea TV
Considerat unul dintre cei mai râvniți bărbați din România, Radu Vâlcan are o imagine publică puternic asociată cu emisiunea pe care o prezintă la Antena 1 (un show care, până la urmă, testează fidelitatea cuplurilor). V-ați fi imaginat, așadar, care este subiectul lui preferat de discuție? Ei bine, lucrurile stau puțin diferit față de așteptări.
Adela Popescu a mărturisit că soțul ei este un bărbat extrem de fidel și devotat familiei, iar principala lui preocupare sunt cei trei copii ai lor: Alexandru, Andrei și Adrian. Ba chiar, ar vorbi despre ei non-stop.
„Cine îl cunoaște pe Radu înțelege că el e mai mult de un bărbat top model. El nu uzează de felul în care arată chiar deloc. E un bărbat foarte fidel, foarte devotat familiei. E un tată care ar vorbi numai despre copii! Pe mine mă și amuză genul acesta de remarci, pentru că știu că el nu uzează de ele deloc, aproape că nu-l interesează”, a spus Adela Popescu.
O lună în Thailanda, dar cu gândul acasă
Anul acesta, în 2026, Radu Vâlcan a plecat din nou în Thailanda pentru filmările la Insula Iubirii, însă de data aceasta fără Adela, așa cum se întâmplase în anii precedenți. Dar distanța nu pare să fi fost o problemă reală pentru cei doi soți.
Comunicarea a fost cheia.
Și au reușit să se mențină conectați prin apeluri video constante, profitând de tehnologie pentru a scurta distanțele. Adela a explicat cum au gestionat perioada de o lună în care au stat despărțiți, subliniind că a fost și o ocazie bună pentru ea să petreacă mai mult timp cu băieții.
„Când este plecat cu filmările în Thailanda noi vorbim non-stop cu cameră. Ne vedem pe video. Acum nu a fost plecat mult, dar nici puțin. O lună nu e așa puțin. Dar a fost bine, că am stat eu mai mult cu copiii”, a încheiat Adela.

